Bez mobilu ani ránu

Linka bezpečí

Bez mobilu ani ránu

Pohled na dítě s mobilem v ruce není v dnešní době nic zvláštního. Otázka je spíš jiná: „kdy ho v ruce nemá“? Ráno je první pohyb sáhnutí po telefonu. Cestou do školy má sluchátka v uších, pohled přikovaný k displeji. Večer? Scrollování do nekonečna. Vztah dětí s technologiemi je intenzivní, někdy až pohlcující a rodiče se v něm často cítí bezmocní. Mají o děti strach, rozčiluje je to nebo jen tak nějak cítí, že tohle není v pořádku, ale neví, co přesně s tím dělat.

Přečtěte si nový blogpost od Linky bezpečí

Může vás zajímat
  • Podcast NePornu: Neuvědomujeme si, že společně s fotkou našeho dítěte sdílíme i další metadata

    V dnešním díle odkrýváme aktuální výzvy kybernetické bezpečnosti s expertkou Lucií Kosovou. V rámci února jako měsíce pro bezpečnější internet se podíváme, jak se mění tvář kyberšikany i jak vzrůstá potřeba ochrany soukromí na internetu. Lucie vysvětlí rizika sharentingu – fenoménu, kdy rodiče sdílejí fotky a informace o svých dětech online. Prozradí praktické tipy, jak zodpovědně přistupovat k digitální stopě našich dětí a jak jít příkladem v bezpečném chování na sociálních sítích. A otevřeme i obrovské téma online podvodů. Epizoda vznikla ve spolupráci s Magenta Experience Centre, kterému děkujeme za poskytnutí prostor pro natáčení.

    Podcast si můžete poslechnout zde

  • Blogpost: Ohlédnutí za Dnem bezpečnějšího internetu

    Přečtěte si nový blogpost Lucie Kosové, který je krátkým ohlédnutím za letošním Dnem bezpečnějšího internetu.

    Den bezpečnějšího internetu ukázal, že kybernetická bezpečnost je téma, které se týká nás všech – rodičů, dětí, škol, firem i státních institucí. Spolupráce mezi CZ.NIC (garant Safer Internet Centra (ČR) a státní i veřejnou správou, institucemi jako je Ministerstvo vnitra nebo Policie ČR, přispívá k lepší osvětě i efektivnější prevenci.

    Blogpost naleznete zde

  • Rok 2025: Příležitosti a výzvy pro digitální svět i bezpečnější internet

    Počátek nového roku je obdobím, kdy si stanovujeme nové vize, cíle a často plánujeme, co by v uvedeném roce šlo začít nově, jinak, co zlepšit či změnit. Mnoho lidí, již když „Vánoce, Vánoce odcházejí“, vyrazí nejen vstříc posilování těla – sportovištím a fit-centrům, ale vytváří si například i nejrůznější wish boardy toho, co by v uvedeném roce chtěli prožít či podniknout. V pracovním prostředí se také často řeší roční plány v návaznosti na bilance z předchozího roku. Celkově je to tedy prostor pro nové začátky.

    Přečtěte si blogpost Lucie Kosové zde